Home

Oczekując na przyjście Pana Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Redaktor: Madzia   
21.11.2010.

Ewangelia według świętego Łukasza 21,25-28.34-36

 Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”.

Pan przyszedł, przychodzi i przyjdzie. Należy więc dziękować mu, przyjmować Go i wyczekiwać. Kościół, rozpoczynając Adwent czytaniem Ewangelii, która opowiada o końcu świata i ostatecznym przyjściu Pana, nie zamierza straszyć, lecz napomnieć nas, że czas mija, a Zycie ziemskie jest chwilą, że celem naszej nadziei i pragnień nie może być ziemia, lecz niebo. Jeśli świat aktualnie jest wzburzony przez wojny, przewrót idei, deprawację obyczajów, wszystko to powinno być ostrzeżeniem: człowiek odrzucając boga zginie, bo tylko On może go zbawić. Zatem: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Kościół pragnie obudzić w sercach pragnienie i potrzebę zbawienia, tęsknotę za Zbawicielem. Zamiast dać się porwać i pochłonąć przez ziemskie pokusy, trzeba opanować je i przeżywać w świetle przyjścia Pana. Należy zatem czuwać, „modląc się w każdym czasie” i wykorzystywać swój czas tak, by postępować w miłości boga i bliźniego. Sprawiedliwość i świętość, jaką Zbawiciel przyniósł na ziemię, winna rodzic się i rozwijać w sercu chrześcijanina, a stąd rozlewać się na świat.
» 1 Komentarz
1"kiedy"
z poniedziaek, 13 grudzie 2010 08:48przez kiedy
Kiedy zaczynają sie rekolekcje?
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 

Stworzenie i administracja:
cyplinski.net

Strony z którymi współpracujemy (wymiana linków):
Sosnowiec - informacje o mieście
www.kryvan.pl - kilka słów o pielgrzymowaniu i nie tylko
Bartłomiej Parys, SVD
Duszpasterstwo Akademickie Katowice
Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej
Reklamy:
http://www.urlopswinoujscie.pl - Long Distance Calling Cards - Wyposażenie łazienek - uk calling card - gielda walutowa - Prepaid Phonecard - cheap philippines phone card - Meble pracownicze Warszawa
Katalogi, w których jesteśmy:
katalog.mistrzu.com Katalog Stron WWW - www.webtree.pl Katalog Polskich Stron KPS.PL www.katalog.bajery.pl