Archiwum kazań

ks. Dariusz Nowak
Kazanie z I Niedzieli Wielkiego Postu
komentarze:

Autor:*
Data:2010-03-28
Treść:Bóg zapłać. W kwestii umartwiania się i poszczenia: czy nie jest tak,że ludzie w czasie Wielkiego Postu myślą głównie o swoich grzechach i wyrzekają się pewnych rzeczy, żeby zadość uczynić za to, co sami złego zrobili? Przykład Jana Pawła II i Jana Vianney pokazuje,że chyba tylko naprawdę święci myślą i pokutują za grzechy innych. Zawsze zastanawiałam się nad zakonami, klasztorami i doszłam do wniosku,ze są tam ludzie wybrani, którzy potrafią pokutować za grzechy innych i może dzięki Nim, ich modlitwom, pokucie i poświęceniu ten świat nadal istnieje?
Naród izraelski też nie pokutował przecież z własnej woli, czy zwykły śmiertelnik może sprostać tak wielkim wymaganiom i umartwiać się w imię grzechów innych? Można ofiarować im modlitwę ale trudno chyba we własnej pokucie znaleźć miejsce dla grzechów innych.
Pozdrawiam

Autor:*
Data:2010-03-28
Treść:Przepraszam za błąd, dopiero teraz zauważyłam, spacja się wkradła, miało być "zadośćuczynić" . :)

Autor:admin Mariusz
Data:2010-04-03
Treść:Zabiorę głos w sprawie :)
Myślę, bazując jedynie na tym co uczy Kościół można stwierdzić że: skoro intencją modlitewną Kościoła (w którą można wpisać pokutę) jest zbawienie ludzkości jako całości, to może (powinna?) ona być intencją każdego z członków Kościoła - każdego chrześcijanina.
Oczywiście każdy na swoje możliwości :)
Pozdrawiam.

ps
dzięki za pierwszy merytoryczny głos :)
Zapraszamy do aktywności.

Autor:lXEE1Pu1l
Data:2013-08-17
Treść:Hi sweetie :) WOW!! BIG thgins is happening for you now, I m so happy for you! YAY! Congats, it s very well deserved :) An amazing card you re sharing with us for this challenge :) Love your colouring in black and white only and the papers are lush, not to mention the flowers :) Hugs


dodaj komentarz:

Autor:
Treść:
jeden plus 7 (przeciwko spamowi)


Powrót